svet.rs forum
Svet Zona Lepota i zdravlje CKM Moja beba Bravo Bravo girl
svet.rs
Forumi svet.rs

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke ChatChat   PristupiPristupi 

Sastavi
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Sledeći

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    svet.rs forum -> Bravo Girl
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
SHAKIRA
Član

Pridružio: 21 Maj 2006

PorukaPoslao: Sreda 18. Oktobar 2006 18:52    Naslov: Sastavi

ljudi ovo ce biti stranica gde ce mo pisati svoje sastave.
npr:meni treba neki sastav hitno i koja tema.onda onaj koji hoce da pomogne neka napise ili prepise kako bi nam pomogao.

meni treba hitno sastav -greska u mom zivotu-

pomagajte a sta vama treba.ako ne znate tacno poslacu vam jedan sastav.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Daky
Pričalica

Pridružio: 09 Feb 2006

PorukaPoslao: Sreda 18. Oktobar 2006 20:31    Naslov:

Kad pises sastave najbitnije je da izrazis licni stav, gramatika i stilska izrazajna sredstva su manje bitna. Napisi sastav sama, vise ce vredeti.
Nazad na vrh
Nice girl
Član

Pridružio: 28 Avg 2006

PorukaPoslao: Sreda 18. Oktobar 2006 20:50    Naslov:

ljudi kao ljudi uvek grese...ponekad prave sitne greske koje se ni neprimecuju anekad naprave gresku koja im promeni citav zivot...
tada im kajanje postaje najbolji prijatelj...i cesto tonu u depresiju misleci da tu gresku nemogu da poprave...
ja nemislim tako...mislim da se greske i prave da bi se ispravljale...
Laughing

to moze da ti bude uvod
ja obozavam da pisem sastave!!!!!
Nazad na vrh
SHAKIRA
Član

PorukaPoslao: Sreda 18. Oktobar 2006 21:19    Naslov:

ne mogu.ja super pisem sastave ali mi je sd tesko recite mi neku veliku gresku,napisite mi sastav molim vas ako mozete,nas nastavnik gleda i dali smo zarez napisali.

jer vam treba nesto.
Nazad na vrh
SHAKIRA
Član

PorukaPoslao: Sreda 18. Oktobar 2006 21:20    Naslov:

hvala za odlican uvod.
Nazad na vrh
Nice girl
Član

PorukaPoslao: Četvrtak 19. Oktobar 2006 13:44    Naslov:

NEMA NA CEMU... Very Happy
Nazad na vrh
SHAKIRA
Član

PorukaPoslao: Četvrtak 19. Oktobar 2006 17:24    Naslov:

pismeni je prosao.
e sad stavite svi svoje sastave sigurno ce nam nekad zatrebati neka recenica,uvod,zaklucak itd evo mojeg,tj nasla sam ga.

Živiš u malom mestu velikih pravila... odvojen od sveta, svega bitnog, svega onog čemu misliš da bi trebalo od rođenja da pripadaš... i svakim danom ti u glavi odjekuje misao o slobodi, slika bezgraničnih prostranstava čiste lepote morskog plavetnila, to dobro poznato osećanje l za kojim svi težimo, miris prolećnog vazduha koji te prožima i uvlači ti u kosti tu želju za nećim većim, od samog života, od svega što je tvom malom svetu poznato, nečeg novog, neistraženog, te daljine koja te doziva svojim izluđujućim glasom, stvara nemir u duši, čini da ti telo drhti u nemirnoj prolećnoj noći, želiš izaći iz tog kruga u kojem si zarobljen ceo život, konvencionalnosti mišljenja i ponašanja istih osoba, težnji ka nečem neprirodnom što ispunjava te male oblike, siluete što žive po tuđim pravilima nesvesne svojih želja, koje te svojom mnogobrojnošću zatvaraju u kavez svojih načela koje čine taj svet u kojem živiš, pokušavaju da ugase tu iskru u tebi koja te guši, tera te da se nemino vrtiš po tom kavezu očajnički želeći napolje, satima gledaš u noć i razmišljaš o svemu onome što nećeš videti, dok osećanja gore u tebi, bol u grudima polako raste dok ne postane nesnosan, prepuštaš se tom ludilu, tom nemiru, kovitlacu osećanja, nemoćan da se izboriš sa svojom željom da učiniš ono što niko nije, da proživiš život, da posegneš za horizontom, da se prepustiš noći i iskri koja sve jače i luđe gori tvojim telom, u daljini kroz maglu vidiš taj svet, svet gde prolećni vazduh ne boli nego ispunjava, svet slobode duha, obećane ljubavi i nezamislivog pojma istinske sreće, letiš kroz njega želeći da okusiš sve njegove čari i na kraju se prepustaš savršenstvu tog raja do kojeg te je doveo tvoj san o slobodi. Taj delić sekunde kada si dotakao savršeno na kratko te prožima i smiruje tu iskru u tebi, ali ne zadugo... tvoj duh želi još da putuje, ali je nemoćan da izađe iz kaveza u koji su ga zatvorile utvare stvarnog sveta. On se bori danima, nedeljama, godinama, sve dok tvoja mladost ne uvene, tvoj san o slobodi ne umre i ta iskra se konačno ugasi prepuštajući tvoj umorni duh zverima izveštačenog društva koje ga lagano proždiru i likuju jer su napravile još jedan korak dalje od života...

sigurno ce nekom zatrebati.ljubim duper onom koje ga napisao.
Nazad na vrh
s1lvia
Stariji član

Pridružio: 09 Nov 2005

PorukaPoslao: Četvrtak 19. Oktobar 2006 18:37    Naslov:

e a meni treba sastav o Vuk Stefanovic-Karadzicu,ako neko vec ima napisan neka prepise,please,ako nema nemojte se muciti da sastavljate!!!CMOK
Nazad na vrh
marizza*
Stariji član

Pridružio: 02 Sep 2006

PorukaPoslao: Četvrtak 19. Oktobar 2006 18:40    Naslov:

meni treba nesto o GILGAMESU?!??!?! (prvi razred srednje)
moooolim vas pomagajte..
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
SHAKIRA
Član

PorukaPoslao: Četvrtak 19. Oktobar 2006 22:16    Naslov:

ma daj neku normalnu temu.
jer vam treba nesto.
Nazad na vrh
aleksandra_019
Član

Pridružio: 15 Okt 2006

PorukaPoslao: Petak 20. Oktobar 2006 23:20    Naslov: GILGAMES

*ZA MARIZZU*

Ep(epopeja) o Gilgamešu je najstarije književno djelo za koje znamo. Smatra se praizvorom sve epske poezije, a nastao je tako reci u praskozorje civilizacije. Iako ne možemo precizno da odredimo vrijeme njegovog nastanka, pretpostavljamo da je mnogo vijekova stariji i od Homerovih epova, Starog zavjeta ili Veda i Upanišada.
Ovaj sumersko-akadski ili sumersko-vavilonski ep stvoren je i zapisan u Mesopotamiji, medurijecju, oblasti izmedu rijeka Eufrata iTigrisa. Pretpostavlja se da se, u neko neodredeno vrijeme u prošlosti, narod Sumera spustio sa sjevera i naselio u donjoj Mesopotamiji. Oni su zacetnici najstarije sacuvane kulture i tvorci prvog pisma u istoriji civilizacije. Sumeri su kao narod nestali u drugom milenijumu pijre n.e., stopivši se sa brijnim semitskim narodima koji su ih okruživali, ali jezik kojim su govorili i pismo kojim su pisali cuvani su u Mesopotamiji u religioznim obredima i pismima još dugo poslije njihovog nestanka: poslednji zapisi na sumerskom poticu iz prvog vijeka prije n.e., a nakon toga su I sumerski jezik i klinasto pismo definitivno nestali.
Ep o Gilgamešu pronaden je godine 1849, kada je O.H.Lejard otkupio Ninivu i u ruševinama biblioteke cara Asurbanipala zatekao mnoštvo tekstova ispisanih klinastim pismom; taj materijal spakovan je u sanduke i poslat u London. Prašnjavu gomilu polomljenih glinenih ploca tek 1874. uspio je da sredi i procita Džordž Smit, utvrdivši da pred sobom ima dijelove do tada potpuno nepoznatog epa. Praznina je bilo dosta, a kako je citav slucaj bio dobio neobicno veliki publicitet, list «Dejli Telegraf« raspisao je nagradu za onoga ko pronade dijelove koji su nedostajali. Smit je sam otputovao u Mesopotamiju i, gotovo nevjerovatnom srecom, u ruševinama Ninive pronašao upravo one komade plocica koji su upotpunjavali pricu o potopu, prekinutu na najzanimljivijem mjestu. Situcija sa tekstovima, medutim, nije nimalo jednostavna. Gilgameša su, kao junaka natprirodnih moci,slavili u pjesmama mnogo ranije od VII vijeka, iz kojeg potice ninivska verzija. Poznato je pet kracih poema na sumerskom jeziku, zapisanih na tablice još u prvoj polovini drugog milenijuma prije n.e. Te poeme se uslovno nazivaju Gilgameš i zemlja živih, Gilgameš i nebeski bik, Gilgameš i Aka od Kiša, Gilgameš, Enkidu i podzemni svijet (ili Gilgameš i vrba) i Smrt Gilgamešova.
Dobro je znati da su praznine u tekstu Epa o Gilgamešu znatno vece nego što se to, sudeci po rekonstrukcijama iz popularnijih izdanja, obicno misli. Ninivska verzija prvobitno je imala oko 3000 stihova od cega je do nas doprlo svega 1200 citavih, i otprilike isto toliko oštecenih.
Što se tice datovanja Epa o Gilgamešu, medu strucnjacima ima dosta razlika, ali ipak preovladavaje uverenje da je poema nastala u periodu izmedu XXIII i XXI vijeka prije n.e.. Najmlade datiranje-terminus ante quem-je oko 1800.prije n.e., ali se vecina specijalista s tim ne slaže. Inace, niko ne sumnja da je postjao istorijski Gilgameš, koji je zaista vladao u Uruku negdje izmedu 2800. i 2700. godine prije n.e.
Zanimljivo je da ime Gilgameš,kako je utvrdeno, znaci «otac-junak« ili »stari covjek-junak«. Enkidu, pak, u poemama koje prethode ninivskoj verziji nije saborac i prijatelj Gilgamešov vec njegov sluga. Znacenje njegovog imena tumaci se na razne nacine, kao »gospodar brana i kanala«, kao »gospodar rita i mocvare«, ili kao »stvorenje boga Ea(Enkija)«.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa
marizza*
Stariji član

Pridružio: 02 Sep 2006

PorukaPoslao: Subota 21. Oktobar 2006 13:54    Naslov:

HVALA TI PUUNO! SPASLIA SI ME!!!
Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
SHAKIRA
Član

PorukaPoslao: Subota 21. Oktobar 2006 18:19    Naslov:

ova tema j espas za sve nas.
Nazad na vrh
Koskica
Stariji član

Pridružio: 14 Mar 2006

PorukaPoslao: Nedelja 22. Oktobar 2006 15:07    Naslov:

za sastavljanje sastava najbolje mogu da pomognu neki citati, misli mudrih ili prosto stihovi, samo ako znash da ih iskoristish na pravi nachin garant imash 5. Prije pismenog se dobro nachitash njih i onda ih iskoristish po potrebi, vjerujte mi svi profesori padaju na to..... e sad ne treba pismeni da se sastoji samo od njih, bez i jedne tvoje rijechi, vec treba dobro iskombinovati
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Nice girl
Član

PorukaPoslao: Utorak 24. Oktobar 2006 17:44    Naslov:

E LJUDI AKO NEKOM TREBAJU SASTAVI VI SAMO PISITE...
JA BAS VOLIM DA PISEM SASTAVE...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    svet.rs forum -> Bravo Girl Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Sledeći
Strana 1 od 36

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Svet Zona Lepota i zdravlje CKM Moja beba Bravo Bravo girl